• BIST 84.549
 • Altın 252,182
 • Dolar 6,1010
 • Euro 6,8017
 • İstanbul 25 °C
 • Ankara 18 °C

Eşini aldatan biri bu büyük bela ile karşılaşmadan ölmez!

Eşini aldatan biri bu büyük bela ile karşılaşmadan ölmez!
Eşini aldatan biri bu büyük bela ile karşılaşmadan ölmez!

Verilen cevap ise şöyle, Cevapta haram ilişkilerin dini ve sosyal zararları anlatılıyor… “Haram ilişkiler aile yapısını bozar ve toplumu çökertir Zina, ahlaki değerlerin temelden yok olmasına yol açan ve insanı bedenî, hayvanî hislerin esiri yapıp aşağılayan çirkin bir davranıştır.”

1-854.jpg

16 Eşini aldatan biri bu büyük bela ile karşılaşmadan ölmez! Cevabın devamında ise gayr-ı meşru ilişkilere götüren yolların zararları anlatılmıştır. “Flört, zina gibi haram davranışlar ile gayr-i meşru ilişkiler çoğalırken toplumun çekirdeği olan aile kavramı onulmaz bir yara alır. Bu tarz gayr-i meşru ilişkilerin toplum içinde yayılması ile zamanla kanıksanır, normal bir hal alır ve artık kutsal bir kurum olan aile kavramı gereksiz görülür ve revaç görmez. Kurulan ailelerde de karşılıklı güven olmadığı için huzurdan uzak ve kısa ömürlü olur. Evet, hayatın gayesini zevk zannedenlerin (ki akılları gözlerine, beyinleri midelerine inmiştir) sayesinde tüm toplum ahlaktan uzaklaşır sefalet bataklıklarına sürüklenir.” 26 Eşini aldatan biri bu büyük bela ile karşılaşmadan ölmez! Haram ilişkiler, erkeklerden şahsiyet ve vakarı kadınlardan ise iffet ve nezaketi kaldırır

2-731.jpg

Flört arzusu, tenhada buluşmaya davet eder. Sonunda birçok gencin başı belaya girer. Sonrasında ise pişmanlıklar ve acılar yaşanır. İnsandaki cinsiyet, ilahi bir kanun olan çift çift yaratmanın ve neslin üremesinin sadece bir halkasıdır. Onu, böylece değerlendirmeli ve ona o ölçüde kıymet vermeliyiz. 36 Eşini aldatan biri bu büyük bela ile karşılaşmadan ölmez! Flört, kişilerin birbirlerini aldatmalarına sebeptir Flörtte, çok defa kız, erkek tarafından kandırıldıktan sonra terk edilir. Tabi tam tersi olduğu durumlar da olabilir. Kızı kandırıp terk eden erkek hain, kandırılan kız da maskara durumuna düşer. Flört, gençlerde acı tecrübelere sebeptir Flört, gençlerde gafilce tecrübelere yol açar. Bu tecrübelerin çoğu, kötü şekilde sonuçlanır. Tecrübe için insan, cebine barut koyup gezmek gibi bir ahmaklık yapmaz. Flört, gençleri ruhi bunalımlara sokar Gençler arasında aşağılık kompleksi, kıskançlık, kin ve nefret, karamsarlık ve çeşitli ruhi bunalımlar doğurur. 46 Eşini aldatan biri bu büyük bela ile karşılaşmadan ölmez! Haram sevmekte bir kıskançlık elemi ve firak elemi ve mukabele görmemek elemi gibi çok arızalar ile o cüz’i lezzet, zehirli bir bal hükmüne geçer. (Asa-yı Musa, Beşinci mesele)

3-557.jpg

Evet gayr-i meşru muhabbetin cezası merhametsiz azap çekmektir. Ancak bu durumda hata yine kişinin kendisine aittir. Zira haramı kendi iradesi ile seçmiş olduğundan sonuçları da yine kendi sorumluluğundadır. Flört, akıl mantık hislerini altüst eder Mahremiyet sınırlarını aşıp taşarak cinsel hislerini ayaklandıran insan, aklının ya tümünü ya da üçte ikisini kaybetmiş gibidir. (Keşf’ül Hafa) 56 Eşini aldatan biri bu büyük bela ile karşılaşmadan ölmez! Artık alacağı kararlar, yapacağı işler aklının, mantığının değil de alevlenmiş hislerinin kararı olur. His ise önünü görmez, sonra aklı başına gelir: ama bu defa da zamanı geçmiş bir akıllanma olur. Zina, kişinin imanını kaybetmesine vesiledir “İnsan, mümin olduğu halde asla zina edemez, asla hırsızlık yapamaz ve asla içki içmez.” (Buhari) Nesai (ra) başka bir rivayette hadisin sonunda: “Mümin bunları yaparsa, boynundan İslam gerdanlığını çıkarmıştır. Tevbe ederse, Allah (cc) tevbesini kabul eder.” sözünü nakletti. Resulullah (asm) buyuruyor ki:

4-309.jpg

“Hz. Allah zina edip içki içen bir kimsenin imanını başından, bir kimsenin gömleğini çıkardığı gibi çıkarır.” (İmam Suyuti) Resulullah (asm) buyuruyor ki: “Bir kul, zina etmeye başladığı zaman, imanı kalbinden çıkıp, başının üzerinde bir gölge gibi bekler.. Ancak, zinadan feragat ettikten sonra geriye döner.” (İmam Suyuti)

Bu haber toplam 2291 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Haberdarım | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Haber Yazılımı: So Bilişim